Sprawozdanie z wycieczki w Pieniny

W dniach 8 – 11 listopada br. Zarząd Cechu zorganizował autokarową wycieczkę turystyczną w Pieniny. Na imprezę wykorzystany został tzw. długi weekend przed tegorocznym Świętem Niepodległości. Punktem docelowym była Szczawnica, gdzie uczestnicy wycieczki zostali zakwaterowani w pensjonacie „Willa Majerczykówka”. W ciągu czterech dni zwiedziliśmy w Oświęcimiu Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau, w Wadowicach kościół parafialny papieża Jana Pawła II, poznaliśmy bliżej uzdrowisko Szczawnica i jego okolice w tym Wąwóz Homole, w drodze powrotnej do Łowicza kilka godzin spędziliśmy w Krakowie zwiedzając m.in. zabytki Kazimierza.

Drugiego dnia wycieczki jej uczestnicy byli na Słowacji korzystając z uroków kąpieliska termalnego Aqua City w Popradzie oraz zwiedzając Jaskinię Niedźwiedzią. W trakcie wycieczki nie zabrakło też momentów ściśle towarzyskich jak choćby, trzeciego dnia, uroczysta kolacja z udziałem miejscowej kapeli góralskiej. Wg zgodnej opinii uczestników wycieczki impreza była bardzo udana. Złożyło się na to kilka czynników. Z sensem dobrany program, który uwzględniał zainteresowania jej uczestników jak i porę roku oraz aktualną pogodę. Ważnym elementem była możliwość w sposób towarzyski spędzenia kilku dni w gronie osób, dotychczas znanych sobie tylko z kontaktów oficjalnych. I niemniej ważną sprawą była kulturalna i sprawna obsługa wycieczki zapewniona przez p. Marka Przyżyckiego, właściciela firmy transportowej, z której usług Łowicki Cech korzystał.

Więcej zdjęć można obejrzeć w naszej galerii lub na facebook.