Pielgrzymka Rzemiosła na Jasną Górę

W ostatnią niedzielę czerwca (29.06) tradycyjnie odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę. W tym roku pod hasłem przewodnim: Wierzę w Syna Bożego.

W programie m.in.: Przejście na Błonia Jasnogórskie i złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Wprowadzenie pocztów sztandarowych na Szczyt Jasnogórski. Podczas uroczystego spotkania na Szczycie Jasnogórskim Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik uhonoruje mistrzów rzemiosła i najlepszych uczniów dyplomami pamiątkowymi.
Po Mszy Świętej nastąpi modlitewne przejście ze sztandarami przed Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

Rzemiosłu towarzyszyć będzie Rzemieślniczy Chór Męski „Pochodnia” oraz Jasnogórska Orkiestra Dęta.
W tym roku imprezą towarzyszącą Pielgrzymce będzie zorganizowana w Arsenale Jasnogórskim wystawa „Rzemiosło w hołdzie papieżowi św. Janowi Pawłowi II”.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy rzemieślników wraz z bliskimi.
Organizatorem XXXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę jest  Częstochowska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości.