Wybierz Rzemiosło

Nauka zawodu w rzemiośle to znana i powszechna forma zdobywania umiejętności i kwalifikacji zawodowych dotycząca głównie poziomu zasadniczej szkoły zawodowej. W procesie tym ważna rolę odgrywają nie tylko małe i średnie zakłady rzemieślnicze, ale także organizacje rzemiosła: cechy, izby rzemieślnicze i Związek Rzemiosła Polskiego.

Rzemiosło – nawiązując do prawnej definicji – to rodzaje działalności gospodarczej. W ramach działalności gospodarczej rzemieślnicy wykonują zawody, odpowiadające danemu rodzajowi rzemiosła.

Małe i średnie zakłady rzemieślnicze obok działalności gospodarczej tradycyjnie zajmują się szkoleniem uczniów. Nauka zawodu składa się z dwóch integralnych, równolegle realizowanych części; praktycznej zorganizowanej w zakładzie rzemieślniczym i teoretycznej zorganizowanej w szkole zawodowej lub na kursach dokształcających.

źródło: http://www.izbarzem.eu/