Tadeusz Sękalski - Honorowy Starszy Cechu

Walne Zgromadzenie Członków Łowickiego Cechu w 2005 r. nadało koledze Tadeuszowi Sękalskiemu godność Honorowego Starszego Cechu. W ten sposób podkreślono zasługi dla tutejszej organizacji cechowej.

Kolega Tadeusz Sękalski pełnił w latach 1997 – 2005 funkcję Starszego Cechu w znaczący sposób wpływając na życie łowickiego środowiska rzemieślniczego. Przeprowadził niezbędny remont siedziby Cechu, dążył do aktywizacji i integracji, podejmował działania mające na celu zwiększenie liczby członków tutejszego środowiska rzemieślniczego. Swoją działalność społeczną prowadził również na terenie Łódzkiej Izby Rzemieślniczej będąc przez dwie kadencje członkiem Zarządu tej organizacji, przez wiele lat reprezentował również Łowicki Cech w Powiatowej Radzie Zatrudnienia. Pomimo przejścia na emeryturę nadal utrzymuje bardzo bliskie kontakty z organizacją cechową.

Jako jeden z nielicznych rzemieślników naszego regionu został w 2005 r. odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, otrzymał też wiele odznaczaj resortowych.